www obrázekWWW

 • zprovozním redakční systém
 • vytvořím grafický návrh
 • zpracuji a doplním obsah
 • provedu SEO a optimalizaci

Design obrázekDESIGN

 • předložím návrh loga
 • vymyslím grafický design
 • upravím a vložím fotografie
 • vyberu hodný typ písma

Marketing obrázekMARKETING

 • založím inzertní kampaň
 • zviditelním vás v soc. médiích
 • provedu registrace v katalozích
 • zařídím výměnu odkazů

Servis obrázekSERVIS

 • spravuji webové stránky
 • aktualizuji redakční systém
 • zajišťuji bezpečnost provozu
 • udržuji web na předních pozicích
 • 01_tvorba_webovych_stranek.png

WWW

Web obrázek

Tvorba webových stránek je základním pilířem mých služeb. Webové stránky realizuji profesně od roku 2009. Dnes mohu nabídnout web, eshop, katalog, fórum, portál, a ostatní typy internetových prezentací. Vše je pouze otázkou času a investic. Nabízím kompletní servis. Nakoupím pro vás doménu, založím webhosting, zprovozním redakční systém, vytvořím grafickou šablonu, navrhnu logo, doplním obsah, upravím a vložím fotografie, dokumenty či videa. Zajistím zpětné odkazy, provedu registrace v katalozích firem, založím, zprovozním a mohu spravovat vaše inzertní kampaně. Vše na míru, dle vaší potřeby.

 

Redakční systém

Pro tvorbu webových stránek upřednostňuji redakčí systém Joomla, ale mohu poskytnout i jiný systém (např. WordPress aj.). Redakční systém je snadný na obsluhu (správu) přes administrační sekci, i pro naprostého laika. Je však vhodné na počátku podstoupit školení. Zákazník se potom může rozhodnout, zda si bude web spravovat sám. Také je ale důležité vědět, že je zapotřebí systém aktualizovat podle vydaných aktualizací samotnými tvůrci daného systému. Mohou totiž nastat následné potíže s některými funkcemi systému. Aktualizace by měl tedy vždy provádět odborník.

Doména

Pro existenci webových stránek je potřeba zakoupit vhodnou doménu (např. www.nazev.cz). Platbu za pronájem domény je nutno hradit pravidelně, minimálně jednou za rok, lze zakoupit pronájem i na více let dopředu. Nelze koupit doménu nastálo! Doména se vždy pouze pronajímá. Standardně si účtuji za pronájem 1 domény 500 Kč ročně. Před nákupem je vždy dobré důkladně promyslet název, který si budete pronajímat. Pro optimalizaci je ideální, aby název domény obsahoval také tzv. klíčové slovo (obecný termín služby nebo produktu), čili např. www.obuv-nazevfirmy.cz.

Webhosting

Pro provoz webových stránek je nutno založit také tzv. webhosting (datové úložiště), kam se nahrají data, ze kterých se webové stránky budou skládat. Za založení a správu této služby si standardně účtuji 1.000 Kč ročně. Ve specifických případech však může stát tato služba i o několik tisíc korun ročně více. Záleží na specifikách, co má web umět, jaké služby bude nabízet, a na počtu přihlášených uživatelů ve stejnou chvíli. Cena za webhosting je odvislá od náročnosti na splnění požadavků, aby web fungoval bez výpadků provozu.

Tvorba obsahu

Tvorba webových stránek zahrnuje i doplnění a úpravu dodaného obsahu zákazníkem. V některých případech lze zsalat emailem pouze stručný soupis bodů, co má web obsahovat a zbytek zajistím sám. Převážně jde o webové stránky pro řemeslníky, které mají často nenáročný obsah. Běžně vytvářím texty, dodávám, upravuji a vkládám fotografie, formátuji předaný obsah do PDF dokumentů, vyhledávám a odkazuji na videa přes portál YouTube.com.

SEO a optimalizace

Základní součástí výroby webových stránek je u mně i SEO a optimalizace (pozn. některá web-studia nabízí SEO a optimalizaci jako doplněk, nebo to ani neumí). SEO znamená dodržení základních pravidel pro správnou tvorbu webových stránek podle organizace W3.org (dále jen "validátor" www stránek). Webové stránky by měly být snadno a rychle zobrazitené v prohlížečích (Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla FireFox aj.) a pohyb uživatele při listování na stránkách by měl být rychlý, snadný, plynulý.

Upozornění: pomalé načítání stránek a následný pohyb na stránkách může být způsoben i zavirováním vašeho PC, notebooku, tabletu nebo mobilu, případně zastaralým opračním programem či prohlížečem.

Optimalizací webových stránek rozumíme úpravu nebo doplnění obsahu o tzv. klíčová slovní spojení (v určitém procentu), přes která nejčastějí (nejvíce) uživatelé vyhledávají ve vyhledávačích (www.seznam.cz, google.cz aj.) webové stránky ze stejného oboru (sektor, odvětví, kategorie). Součástí optimalizace by mělo být i samotné vyhodnocení, které klíčové slovní spojení vybrat-zvolit, a podle toho obsah (články, odkazy, obrázky, video-audio) stránek upravit.

 

 

DESIGN

Design obrázek

V mém případě zahrnuje tvorba webových stránek i dodání grafické šablony (design stránek) na míru, podle požadavků zákazníka (pokud má zákazník vlastní představu). Taková grafická šablona zahrnuje vhodný výběr barev, grafické designové prvky (ilustrace), hodící se typ písma (font) a estetické, přehledné rozložení obsahu pro snadnou orientaci uživatele na stránkách. V ceně za webové stránky také graficky upravuji dodané obrázky, ilustrace a fotografie. Mohu navrhnout i nové logo, ikony nebo animace (pohyblivé obrázky) na přání, ale jde o doplňkové služby za příplatek.

 

Logo

Návrh a tvorba nového loga sice není základní součástí tvorby webových stránek, ale jde o důležitý obchodní prvek každé firmy. Tvorbu loga jsem nezařadil jako základní součást, protože firma-zákazník často již nějaké logo mají, a také proto, že jde o poměrně nákladnou službu na čas. Logo by mělo vždy na první pohled obrazově vyjadřovat to, čím se firma zabývá, o jaký obor jde. Mělo by obsahovat ikonu, název firmy, případně slogan. Neméně důležitým prvkem je vhodný výběr písma a dobře zvolená barva, velikost, i tloušťka. Standardní cena za logo je 5.000 Kč včetně logo-manuálu, který obsahuje podrobné informace pro použití loga na různé propagační materiály.

Grafický design

Grafický design (šablona) je součástí ceny za tvorbu webových stránek. Design vyžaduje dostatek času pro vyladění i drobných grafických prvků (linky, barevné přechody, rozložení jednotlivých sekcí (záhlaví, menu, obsah, zápatí), které dodávají designu ten správný "šmrnc". Rozhodně nedoporučuji na předložení grafického návrhu vzhledu stránek spěchat. Kvalita si žádá čas, a propracovaný vzhled může být právě to, co přesvědčí vašeho zákazníka. I webové stránky jsou vaší vizitkou.

Ikony

Součástí ceny za webové stránky jsou základní ikony z portálu www.fontawesome.io v požadované barvě a velikosti. Ikony jsou běžným dopňkem, protože již obrazově informují uživatele stránek o obsahu, který se u dané ikony nachází. Mohu nabídnout i propracované ikony na zakázku podle specifických požadavků, ale za příplatek. 1 taková ikona vyjde na 500 Kč.

Ilustrace

Různé, vhodně zvolené obrázky jsou častým zpěstřením designu stránek. Ilustrace (malby, obrázky, ikony, fotografie) dodané zákazníkem graficky upravuji, včetně úpravy do potřebného formátu (PDF, PNG, JPG, GIF), pro použití na webové stránky, což je automaticky zahrnuto v ceně. Ale v případě žádosti o vytvoření nebo dodání nové ilustrace jde o službu za příplatek (smluvní cena podle náročnosti na vytvoření).

Fotografie

Další základní součástí, čili v ceně tvorby webových stránek, je úprava dodaných fotografií zákazníkem. Fotografie mohu graficky upravit (barevnost, sytost, odstín, jas a kontrast, křivky (kompozice)), včetně úpravy (konverze) do potřebného formátu (PDF, PNG, JPG, GIF) a velikosti (např. 640x480px; 72 dpi). Mohu ale za příplatek nabídnout i dodání vlastních fotografií. Mohu totiž nabídnout služby fotografa, mám potřebnou techniku i zkušenosti. Nebo lze zakoupit fotografie ze zahraniční fotobanky www.depositphotos.com (po schválení zákazníkem), kde je spousta fotografií na výběr ze všech možných oborů a témat.

Písmo (Font)

Při výrobě webových stránek se běžně používá cca 8 základních typů písma (angl. "font"). Jde převážně o písmo Arial, Helvetica, Times New roman, Comic Sans, Verdana, Tahoma, Courier, a Georgia. Na internetu lze najít nepřeberné množství písma, ale spousta z nich je za poplatek (cca 90 USD / EUR). Některá jsou ale přeci jen zdarma. Problémem však je, že mnoho takových fontů zobrazují různé prohlížeče (Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla FireFox aj.) různě. Často namísto vybraného speciálního typu písma zobrazí určitý prohlížeč písmo (font) základní, ze základní sady. Existuje služba "Google Fonts", kde si lze vybrat z mnoha typů a variant písma zdarma, a ve vetšině případů jsou zobrazovány v pořádku. 100% garanci správného zobrazení ve všech zařízeních ale nemohu slíbit.

 

 

MARKETING

Marketing obrázek

Internetový marketing je důležitým nástrojem, který významně pomáhá propagaci firmy na internetu. Jde o doplňkovou službu, která je za příplatek a je kalkulována s ohledem na finanční možnosti zákazníka, na dobu aktivního provozu, a míru efektivity k dosažení potřebné progrese firmy (zviditelnění na obchodním trhu, zvýšení návštěvnosti webových stránek, dosažení většího objemu zakázek). Marketing, který nabízím pro webové stránky, zahrnuje inzertní kampaně (např. Google Adwords), reklamu na sociálních médiích (např. správa firemního profilu na facebook.com), registrace v katalozích firem (např. firemní zápis v katalogu firmy.cz) a tvorbu zpětných odkazů.

 

Inzertní kampaně

Inzertní kampaně zvyšují návštěvnost webových stránek, což má vliv na pozice webových stránek ve vyhledávačích (např. google.cz) přes tzv. fulltextové vyhledávání na vybraná slovní spojení. Mohu založit a následně spravovat inzertní kampaň "Google Adwords" (vytvoření textových inzerátů s odkazem na webové stránky) ve vyhledávačích google.cz, najisto.cz, atlas.cz, a centrum.cz nebo inzertní kampaň "S-klik" ve vyhledávači seznam.cz. Cena za založení jedné kampaně je jednorázově 1.000 Kč, za následnou správu kampaně učtuji 2.000 Kč měsíčně (za 30-ti denní správu).

Sociální média

Sociální média (např. facebook.com, twitter.com aj.) jsou dalším nástrojem internetu pro zviditelnění či reklamu. Jde o základní prvek služby internetový marketing. Za založení firemního profilu na vybraném sociálním médiu si účtuji jednorázově 1.000 Kč. Za následnou pravidelnou správu účtuji 2.000 Kč měsíčně (za 30-ti denní správu).

Katalogy firem

Zakládání firemního zápisu v různých katalozích firem (např. Google Plus) na internetu také přispívá k získání vyšších pozic webových stránek na vybraná klíčová slovní spojení ve vyhledávačích (např. google.cz). Nabízím registraci firmy ve 40-ti internetových katalozích firem za 2.500 Kč. Čím více provedených zápisů v různých katalozích, tím lépe.

Zpětné odkazy

Odkazy na webové stránky jsou dalším silným nástrojem, a to v dosažení předních pozic webových stránek ve vyhledávačích (např. seznam.cz). Jejich počet, dobře volený text (použití klíčových slov), a rozumné umístění (odkaz umístit vždy na tématicky související webové stránky), má velký vilv na pozice přes tzv. fulltextové vyhledávání. Tato služba je pouze za příplatek (smluvní cena).

Statistika návštěvnosti

Vždy při výrobě webových stránek zakládám službu statistika návštěvnosti "Google Analytics" od společnosti GOOGLE.CZ. Je to jeden z nejdůležitějších nástrojů pro webové stránky (zdarma), protože poskytuje jejich majiteli nejrůznější cenné údaje o pohybu a chování uživatelů.S takovými informacemi se dá pracovat apodle toho mířit reklamní kampaně potřebným směrem. Založení této služby je zahrnuto již v ceně za výrobu webových stránek.

 

 

SERVIS

Servis obrázek

Po výrobě a zprovoznění webových stránek na internetu nabízím celou řadu servisních služeb. Poskytuji různé úrovně jejich rozsahu. Mohu nabídnout pravidelnou (denní / týdenní / měsíční / roční) správu webových stránek, která může obsahovat různé úkony sestavené na míru (např. aktualizace obchodního obsahu a redakčního systému, vytváření zpětných odkazů, vkládání nových článků a fotografií na profilech v sociálních médiích nebo zápisech v katalozích firem, provoz inzertní kampaně Google Adwords, analyzovat návštěvnost stránek a chování uživatelů, vymýšlet slevové termínované akce apod.). Rozsah servisních služeb může být opravdu široký, a je vždy individuální.

 

Správa

Do správy webových stránek zahrnuji různé změny obsahu (úpravy textů, vkládání nebo mazání obrázků aj.) v průběhu spolupráce (pravidelná / nepravidelná). Požadované úkoly provádím standardně do 48 hodin nejpozději od zaslání úkolu emailem nebo SMS. V případě urgence je třeba ve zprávě zdůraznit naléhavost. Tato služba je za smluvní cenu.

Aktualizace

Aktualizace redakčního systému, na kterém je web postaven je velmi důležitou službou. Aktualizace totiž zvyšují bezpečnost proti případným pokusům o napadení webových stránek útočníky (hackery), což se stává čím dál častěji v dnešní době. Oprava napadeného webu může být zdouhavá, náročná, a finančn nákladná. Proto se většinou vyplatí těch několik stovek korun ročně investovat a mít web zabezpečen. Za tuto důležitou službu si účtuji 500 Kč měsíčně.

Zabezpečení

"Zabezpečení" je rozšířenou službou "aktualizace", obsahuje nákup (pronájem) webové komponenty "RS FireWall". Jde o software, který instaluji do webových stránek, následně jej zprovozním a provedu potřebná nastavení. Tento prvek potom monitoruje IP adresy, ze kterých proběhl pokus o napadení webových stránek jakýmkoliv zjištěným způsobem. Dokonce vyhodnocuje stupeň hrozby napadení. Ukládá seznam takových IP adres, kterým lze následně přes tento nástroj zablokovat přístup na web. Za tento doplněk si účtuji 1.500 Kč ročně.

Přední pozice ve vyhledávačích

Přední pozice webových stránek ve vyhledávačích jako je SEZNAM.CZ nebo GOOGLE.CZ na vybranná klíčová slovní spojení je snad to nejdůležitější. Pokud nelze webové stránky na internetu snadno a rychle nalézt, nemůže web zákazníkovi dobře sloužit. Snadná a rychlá dohledatelnost je základem internetu. Tato služba rozhodně patří mezi základní pilíře mých služeb pro webové stránky. Za dlouhdobé umístění webových stránek přes fulltextové vyhldávání na první straně ve vyhledávači SEZNAM.CZ na vybrané klíčové slovní spojení si účtuji 15.000 Kč ročně nebo 2.000 Kč měsíčně.

 

Reference

Stránky jsou zabezpečeny pomocí RSFirewall!, bezpečnostního řešení pro Joomla!

Ceník pro webové stránky

Služba Popis Období Cena vč. DPH
Doména pronájem ročně 500 Kč
Webhosting pronájem ročně 1.000 Kč
Redakční systém zprovoznění - 1.000 Kč
Grafická šablona realizace - 5.000 Kč
1 strana obsahu realizace - 400 Kč
Logo návrh / výroba - 3.000 Kč
Logo návrh / výroba / manuál - 10.000 Kč
Ikona návrh / výroba - 500 Kč
1 fotografie grafická úprava - 100 Kč
Objednávkový formulář zprovoznění / nastavení / grafika - 1.000 Kč
Registrace (30 katalogů) zaregistrování firmy - 3.000 Kč
Inzertní kampaň založení / zprovoznění - 1.000 Kč
Inzertní kampaň správa měsíčně 2.000 Kč
Zpětný odkaz textový odkaz - 100 Kč
Reklamní banner obrazový odkaz - 500 Kč
Sociální média reklamní kampaň - smluvní cena
Poradenství všechny oblasti webových stránek jednorázově 1.000 Kč
Správa www aktualizace obsahu měsíčně smluvní cena
Optimalizace www text / odkazy / foto / bannery měsíčně smluvní cena

Poznámka: přesné cenové kalkulace (v případě smluvní ceny) jsou odvislé od časové a technické náročnosti. Informace zasílám emailem, SMS, nebo poštou zdarma, a jsou nezávazné.

Nejsem plátce DPH

KANCELÁŘ

Šlikova 1179/24,
169 00 Praha 6 Břevnov

KONTAKT

Tel.: 233 351 516
Tel.: 774 373 709

PROVOZNÍ DOBA

Po-Pá: 09:00 - 19:00 hod.
So-Ne: zavřeno

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Proč?